Найменування юридичної особи

Найменування юридичної особи

Якщо Ви плануєте створення юридичної особи, пропоную детально подумати над її найменуванням.

Адже все нам відомо приказка: як корабель назвеш, так він і попливе.

Однак, поряд із креативною складовою процедурою обрання найменування Вашого нового бізнесу, є ще й юридична складова, про яку хочемо Вам нагадати.

Отже, найменування юридичної особи має надати інформацію про її організаційно-правову форму (крім державних органів, органів місцевого самоврядування, органів влади Автономної Республіки Крим, державних, комунальних організацій, закладів, установ, а також у випадках, передбачених абзацом іншої цієї частини) та назву.

Організаційно-правова форма юридичної особи здійснюється відповідно до класифікації організаційно-правових форм господарювання, затвердженої центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну політику у сфері технічного регулювання.

Назва юридичної особи може складатися з власної назви юридичної особи, а також Публикувати інформацію про метод діяльності, вид, спосіб створення, залежність юридичної особи тощо.

Але, головне, Законом передбачено, що найменування юридичної особи не може бути тотожним найменування іншої юридичної особи (крім органів місцевого самоврядування). Тому перед тим, як нести документи реєстрації суб'єкта, переконайтеся, що обране Вами найменування є УНІКАЛЬНИМ. Це можна зробити через функціональний безкоштовний запит на отримання інформації з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань. 

Також слід, що при найменуванні юридичних осіб ЗАБОРОНЯЄТЬСЯ використовувати:

- повне чи скорочене найменування державних органів або органів місцевого самоврядування, або похідні від цих найменувань, або історичні державні найменування,  перелік  яких установлює Кабінет Міністрів України, - у найменуванні юридичних осіб приватного права;- символіку комуністичного та/або націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів, заборонену використання яких встановлено  Законом України  "Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки";

- символіку російської імперської політики відповідно до  Закону України  "Про засудження та заборону пропаганди російської імперської політики в Україні та деколонізацію топонімії";

- символіку військового вторгнення російського нацистського тоталітарного режиму в Україну;

- терміни, абревіатури, похідні терміни, заборонені на використання передбачених законом.