Розмір СТАТУТНОГО КАПІТАЛУ має значення.

Розмір СТАТУТНОГО КАПІТАЛУ має значення.

Річ у тим, що останнім засновникам при створенні бізнесу не надається достатнього значення статутного капіталу та його розміру.

Вважаю такий підхід помилковим і ось чому.

Ні для кого не секрет, що на сьогоднішній день вже звичною діловою практикою стала перевірка контрагента перед укладенням угод. Що вже й казати перевірки з боку банків або інвесторів. І недостатній розмір статутного капіталу може бути підставою для відмови у наданні фінансування або повідомити своїм партнерам чи контрагентам про фінансові проблеми Вашої компанії.

Тоді виникає логічне запитання. Достатній розмір статутного капіталу – це скільки?

Давайте розбиратися.

Статутний капітал ТОВ виступає певною гарантією виконання зобов'язань товариства перед кредиторами.

Адже ТОВ несе відповідальність за свої зобов’язання всім належним йому майном. На законодавчому рівні питання щодо розміру статутного капіталу Товариства з обмеженою відповідальністю не врегульовано.

За таких умов при прийнятті рішення про розмір статутного капіталу слід виходити з того, в якій сфері працює ТОВ, яку діяльність використовує, який середній чек тощо.

Подивіться, якщо ТОВ регулярно укладає договори на велику суму, досить дивно виглядає розмір статутного капіталу такого товариства 1000 грн.

На практиці розмір статутного капіталу ТОВ знаходиться десь між сумою, якою засновники готові ризикувати та сумою, яка дає гарантії партнерам/контрагентам ТОВ, що зобов’язання ТОВ будуть виконані.

Безумовно, не можна сказати, що велика інформація про статутний капітал ТОВ працює про його бездоганну ділову репутацію,,, але це, яку варто брати до уваги в комплексі з іншими даними.

Однак чимало юристів, адвокатів вважають, що розмір статутного капіталу товариства з обмеженою відповідальністю ні на що не впливає, що це просто формальність для реєстрації ТОВ.

Однак я з цим погодитись не можу.

Звісно, ​​я усвідомлюю, що на сьогоднішній день чинне законодавство створило досить широке поле для діяльності недобросовісних перевірників, але майже все можна було здійснити.

Наприклад, досить часто трапляються випадки, коли значний за розміром статутний капітал ТОВ сформовано за рахунок вкладів учасників у вигляді меблів, ноутбуків чи іншої майни, яке не є дороговартісним, а просто оцінене учасниками в певну суттєву суму.

Але ж перед укладенням дійсного важливого договору, можна і необхідно досліджувати контрагента, в тому числі і його статутний капітал, факт його внесення та за рахунок якого саме майна він сформований.

Тому, якщо Ви створюєте ТОВ, варто підбити про те, щоб розмір статутного капіталу був співмірний із наявними зобов'язаннями ТОВ за договорами та утримуватися від використання схеми штучного збільшення статутного капіталу, надалі, це може негативно вплинути на репутацію Вашого товариства.